Connect with us

Ekonomi

Türk havacılık devi Atlas Global iflas başvurusu yaptı

on

Türk havacılık tarihinde bir dönem sona eriyor. Atlas Global Havayolları iflas başvurusunda bulundu. Şirketten yapılan açıklamada çalışanların tazminatı ve yolcuların bilet ücretlerinin geri ödemesinin yapılacağı, ancak ödeme tarihlerinin henüz belli olmadığı belirtildi.

Uzun süredir maddi sıkıntılarla boğuşan Atlas Global Havayolları, iflas başvurusunda bulundu. Çalışanların ve vatandaşların bilet ücreti iadelerinin yapılacağını söyleyen Atlas Global Havayolları Kurumsal İletişimi “Ödeme tarihleri için hukuk departmanımız çalışıyor” ifadelerini kullandı.

AVRUPA’DAKİ UÇUŞ ROTALARI

Atlas Global Avrupa’da Paris, Amsterdam, Londra, Barcelona, Berlin, Biarritz, Bilbao, Birmingham, Billund, Bükreş, Dublin, Edinburgh, Gothenburg, Kiev, Kopenhag, Lizbon, Lyon, Madrid, Manchester, Marsilya, Montpellier, Nice, Odessa, Oslo, Porto, Prag, Sofya, Stockholm, Toulouse, Viyana ve Zürih’e de hizmet veriyordu.

MADDİ SIKINTILAR 2016 YILINDA BAŞLADI

Türkiye’nin köklü özel havayolu şirketlerinden Atlas Global, 2016 yılından itibaren başlayan ekonomik dalgalanma ve İstanbul Havalimanı’ndaki artan maliyetler nedeniyle 26 Kasım 2019 tarihinde uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştı.

Devamını Gör
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment Login

Yorumun

Ekonomi

Kütahya’da ortaya çıkan yeni saadet zinciri: 14 milyon liralık vurgun yaptı

on

Kütahya’da bir okulda memur olarak çalışan K.E.Ö adlı kadın hakkında borsadan yüksek kazanç sağlanabileceğini vaat ederek 22 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla 110 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. K.E.Ö’nün 14 milyon lira değerinde dolandırıcılık yaptığı öne sürülüyor.

Kütahya’da bir okulda memur olarak çalışan K.E.Ö adlı kadın, borsada yüksek kazanç elde etme vaadiyle 22 kişiyi dolandırdığı ifade edildi. Kadın hakkında 110 yıl hapis istemiyle dava açıldı. K.E.Ö’nün yaptığı vurgunun miktarı 14 milyon lira olarak belirtiliyor.

BORSADA TANIDIKLARI OLDUĞUNU SÖYLEYİP PARA TOPLADI

K.E.Ö. adlı kadın, borsada tanıdıkları olduğunu, önemli tüyolar aldığını söyleyerek iddiaya göre çevreden yüksek kar vaadiyle para topladı. Para aldığı kişilerin çevresini de kendisine yönlendirmesini isteyen K.E.Ö.’nün bir süre sonra kar ödememesi üzerine sadece Kütahya’da 22 kişi savcılığa suç duyurusunda bulundu.

MAĞDURLAR, ANA PARALARI BİLE KURTARAMADI

Geçen yıl Nisan ayıda Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi’nde K.E.Ö. hakkında dolandırıcılık iddiasıyla 22 yıldan 110 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Davanın yaklaşık 1 yıldır devam ettiğini ve ana paralarını bile kurtaramadıklarını ifade eden şikayetçilerden bir grup, yargı sürecinin kısa sürede tamamlanmasını istedi.

“25 BİN LİRAYLA BAŞLADIM, 150 BİN LİRA PARAM GİTTİ”

K.E.Ö.’nin kendisini 150 bin lira dolandırdığını ifade eden öğretmen Yasin Korkmaz, sanığın halen devlet memuru olmasını şaşkınlıkla karşıladığını söyledi. Yaklaşık 22 ayda kademeli olarak verdiği paraları arttırıp 150 bin liraya kadar çıktığını anlatan Korkmaz, “Bize aylık yüzde 10-15 kar payı vereceğini vaat ederken, eşinin de bir ilçede kaymakamlıkta çalıştığını ve kaymakamın da kendilerinde yatırım amaçlı parasının olduğunu söylemesi üzerine ilk etapta güvenerek 25 bin lira verdim. Ben yüzde 10 ile başladım. 5 ay sonra bu miktarı 60 bin liraya çıkartırsan yüzde 13’e çıkaracağını söyledi. Biz de 60 bin lira yaptık. Daha sonraki 5 ayda bunu 90 bin lira derken, en son ben 150 bin liraya çıkarttım ve yüzde 16 aylık kar payı aldım. Toplamda 22 ay sürdü bu olay ve sonunda benim 150 bin lira param gitti” dedi.

“HALA DEVLET MEMURU”

K.E.Ö.’nün Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) incelemesine de takıldığını anlatan Korkmaz, “Kendisine 3-4 ay ulaşamadık. Biz de dolandırıldığımızı anladık. Biz 2018 yılı 9’uncu ayı gibi savcılığa müracaat ettik. İddianame hazırlandı, ama biz parasızlıktan avukat tutamadık. Şu an kendisi hakkında dolandırıcılıktan yargılama devam ediyor. Bizim canımız yandı, ama bu kişi hala devlet memuru olarak devam etmekte. Gittiği yerde de insanların canının yanmasını istemiyoruz” diye konuştu.

“680 BİN LİRA DOLANDIRILDIM”

Kütahya’daki bir okulda hizmetli çalışan Murat Erkan da, K.E.Ö.’nün kendisini 680 bin lira dolandırdığını iddia etti. Kütahya’nın yanı sıra Eskişehir ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu birçok ilde K.E.Ö.’nün dolandırıcılık yaptığını öne süren Erkan, “2015 yılının ortalarında 5 bin lira ufak bir miktarda başladım. Çalıştığı insanların parasının olduğunu söyledi. Göstermelik olarak yardımlar yaptı ve çoğu insanlar da bu kadının yaptığı yardımlara kanarak iyi niyetli olduğunu düşündü. Okulların ihtiyaçları olan malzemeleri alıyor, ya da ihtiyacı olan insanların malzemelerini alıyor, eşyalarını düzüyor. Örneğin bir arkadaşımızın evine perde taktırdı kendi parasını vererek, fakat sonradan öğrendik ki perdecinin de 200 bin lira parası gitmiş. Üç dört ayda bir bu şahıs paramızı yükselttirmek istedi. Ben toplamda 600 bin lira dolandırıldım. Birçok kişiden sonradan öğrendik ki sadece Kütahya’dan değil, Ankara, Eskişehir, Düzce, Adapazarı gibi çok ilde mağdur olduğunu öğrendik. Hesaplar 2018 yılı 9’uncu ayında gelince toplamda 300-400 kişinin para verdiğini, toplanan paranın 14 milyon lira olduğunu öğrendik. Hiçbir zaman ana paramızı kurtaramadık. Şu ana kadar bu kadına EFT kayıtlarım var yaklaşık 680 bin TL para göndermişim, sadece benim değil eşimin dostumun paraları da var. Devletten istediğimiz böyle kişilerin rahat bir şekilde gezmemeleri, devletin vereceği cezaya çarptırılmasıdır” dedi.

Davanın tutuksuz sanığı olan K.E.Ö.’nün yargılanması Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi’nde sürüyor.

Kaynak: DHAHaber Videosu: Kütahya’da ortaya çıkan yeni saadet zinciri: 14 milyon liralık vurgun yaptı

Devamını Gör

Ekonomi

Dededen toruna uzanan 34 yıllık tapu sorunu çözüldü

on

1986’da kurulan 1121 üyeli Arı Toplu İşyeri Kooperatifi’nin 112 üyesinin yaşadığı 34 yıllık tapu sorunu yeni yönetimle birlikte çözüldü. Düzenlenen törenle tapular sahiplerine verilirken, sorunları çözülen üyeler büyük sevinç yaşadı.

Türkiye’nin önemli organize sanayi bölgelerinden biri olan İvedik OSB içerisinde yer alan ve 1986’da kurulan 1121 üyeli Arı Toplu İşyeri Kooperatifi’nin 112 üyesinin yaşadığı tapu sorunu 34 yıllık bekleyişin ardından çözüme kavuştu. Aralarında sektörlerinde önemli üretim potansiyeline sahip sanayi kuruluşu ve işletme sahiplerinin de bulunduğu üyeler tapularını düzenlenen törenle aldı. Üyeler sevinçlerini Ankara havaları eşliğinde kutladı.

1986’da kurulan Arı Toplu İşyeri Kooperatifi’nin 33. Olağan Genel Kurulu, İvedik OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kurula AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin, Arı Toplu İşyeri Kooperatifi Başkanı Recep Sarıışık ve kooperatif üyeleri katıldı.

“ÇÖZMEK İÇİN GÖREVE GELMİŞTİK”

Kooperatif Başkanı Sarıışık burada yaptığı konuşmada, 2016 yılında yapılan genel kurul sonucunda başkanlık görevine seçildiğini anımsatarak, “Kooperatifimiz sizlerin de bildiği gibi 1986 yılında kuruldu. 4 yıl önce bu göreve talip olurken tek bir şey söyledim. O da aradan geçen onca yıla rağmen, tapularını alamamış, aralarında benim de olduğum 112 üyemizi tapularına kavuşturmak için bu göreve talip olduğumdu” dedi.

Tapu sorununu çözmek için 2016’da yönetime geldiklerinde adeta bir enkaz devraldıklarını anlatan Sarıışık, kooperatifin kasasında bir kuruş bile bulunmadığını söyledi. Sarıışık aradan geçen 4 yıl boyunca hem tapu sorununu çözmek için çalıştıklarını hem de tasarruf yaptıklarını belirterek, “Kooperatifimizin parasını yemedik kimseye de yedirmedik. Var gücümüzle tapumuzu almak için çalıştık. Çalmadığımız kapı kalmadı neredeyse. Ama 34 yıllık sorun nihayet çözüldü. 112 üyemiz de tapularına kavuştu. Ayrıca yaptığımız tasarruflarla bir iş yerini de kooperatifimiz için satın aldık” diye konuştu.

Sarıışık, 112 üyenin tapularını almasında emeği geçenlere teşekkür etti.

İşler ise bölge milletvekili olarak kooperatife ilişkin tapu sorununun kendisine iletildiğinde, bu sorunun çözülmesi için gerekli girişimleri yaptıklarını söyledi. Ülkemizin kalkınmasına, istihdamın artırılmasına katkı sunan, katma değeri yüksek ürünler üreten sanayicilerin iş adamlarına yardım etmenin görevleri olduğunu ifade eden İşler, Başkan Sarıışık ve yönetim kurulu üyelerini tapuların alınması için gösterdikleri gayret için tebrik ettiklerini söyledi.

Gültekin ise OSB olarak kooperatif üyelerinin tapularını almaları için ellerinden gelen desteği verdiklerini belirterek, tapu sorununun çözülmesi için mutlu olduklarını ifade etti.

SEYMENLERLE BİRLİKTE OYNADILAR

Konuşmaların ardından aralarında sektörlerinde yüksek üretim potansiyeline sahip sanayi kuruluşlarının sahiplerinin de bulunduğu 112 üye, 34 yıllık bekleyişin ardından tapularına kavuştu. 112 kooperatif üyesine tapuları törenle verildi. Üyelere tapularını İşler, Gültekin ve Sarıışık takdim etti. Tapuların verilmesinin ardından, seymen takımı bir gösteri sundu. Bazı üyeler ve Başkan Sarıışık, tapu sevinçlerini seymenlerle birlikte Ankara havaları eşliğinde kutladı. Gerçekleştirilen genel kurulda Sarıışık yeniden oy birliği ile başkanlığa seçildi.

“DEDEDEN TORUNA KALAN BİR TAPU SORUNU ÇÖZÜLDÜ”

34 yıllık bekleyiş sonrasında tapularına kavuşan kooperatif üyeleri, Başkan Sarıışık ve kooperatif yönetimine teşekkür etti.

Üyelerden 57 yaşındaki Orhan Dönmez, tapusunu almaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu belirterek, “Bu iş yeri aslında bana 87 yaşındaki babamdan kaldı. Kendisi ilgileniyordu ancak çok yaşlandığı için bizler ilgileniyoruz. Eğer bu sefer de çözülemeseydi, 26 ve 28 yaşında iki oğlum var onlara bu sorunu bırakacaktım. Yani neredeyse dededen toruna kalan bir tapu sorunu çözülmüş oldu” dedi.

75 yaşındaki üye Şahin Mutlu da, “Eski yönetim bizi süründürdü. Yeni yönetim bizi kurtardı. Bir ayağımız öbür tarafta çocuklarıma burayla ilgili bir sorun bırakmadık. Kendilerine minnettarım” diye konuştu.

72 yaşındaki üye Hakkı Kayan ise tapularını almalarından dolayı sevinç içinde olduklarını belirterek, “Allah’tan ahirete intikal etmiş üyelerimize rahmet diliyorum. Varislerine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

54 yaşındaki üye İbrahim Melih Mütevellioğlu da, “Ben bu kooperatife üye olduğumda 24 yaşındaydım, şimdi ise 55 yaşındayım. 34 yıllık yolculuğun ardından tapumuza kavuştuk. Mutluyuz. Yönetime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Devamını Gör

Ekonomi

Tüketiciyi Destekleme Derneği’nden internetten altın alacaklara uyarı: Ağırlıkta eksiklik olabilir

on

Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman Bakal, internetten alınan gram, çeyrek ve yarım altınların ağırlığında eksiklik olabileceği uyarısında bulundu.

Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, son günlerde internetten altın alan bazı tüketicilerin mağdur olduğunu söyledi. Altının satılmak için kuyumcuya götürüldüğünde ağırlığının eksik olduğunun ortaya çıktığını belirten Bakal, şikayetlerin çoğunun satın alma işleminin üzerinden birkaç ay veya yıl geçtikten sonra yapıldığını anlattı.

“KUYUMCUYA GÖTÜRDÜĞÜNDE GERÇEK ANLAŞILIYOR”

Tüketicilere bu konuda uyarılarda bulunan Bakal, “Çoğumuz internetten alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyoruz. Gördüğümüz bir şeyi beğeniyor, bir tıkla kapımıza kadar getirtiyoruz fakat yükte hafif, pahada ağır bir ürün satın alırken internet sitesinin ne kadar güvenilir olduğuna dikkat etmemiz gerekiyor. Altın fiyatlarının yükselmesiyle ‘kampanya’ yazan sitelerden 5-10 lira düşük fiyata altın alanlar daha sonra mağduriyet yaşıyor. Aldığı ürünü kuyumcuya bozdurmaya götürdüğünde gerçek anlaşılıyor. Ürün sahte değil, altın fakat ağırlıkta eksiklik olduğu tespit ediliyor. İnşatta demirden çalmak gibi bir durum” ifadelerini kullandı.

“AĞIRLIK FARKI NEDENİYLE ZARAR EDEBİLİRSİNİZ”Bakal, tüketicilerin mağdur olmaması için ellerinden geleni yaptıklarını, şikayetleri değerlendirip gerekli hukuki yollara yönlendirdiklerini dile getirdi. Altının bugün alınıp yarın satılan bir ürün olmadığından genellikle satın alınan internet sitesine bir süre sonra ulaşılamadığını ifade eden Bakal, “Siz ’10 yarım altın aldım, altın fiyatı arttı kar ettim’ diye düşünürken, aslında ağırlıktaki fark nedeniyle boşuna yatırım yapmış olabilir hatta zarar edebilirsiniz” diye konuştu.Kaynak: AAHaber Videosu: Tüketiciyi Destekleme Derneği’nden internetten altın alacaklara uyarı: Ağırlıkta eksiklik olabilir

Devamını Gör

Arşivler

Köşe Yazıları

yazılar

YENİÇERİ BALABAN HASAN IN HİKEYESİ…!

13 Maddede Filmlere Taş Çıkaran Öyküsüyle İtalya’da Bir Türk Köyü “Moena” Ana Sayfa > Haberler > Gündem İtalya–Avusturya sınırında yer alan Moena, bir İtalyan köyüdür. Alp dağlarının en...

yazılar

KAHRAMANLARI YOKETMEYİN…!

MAALESEF destansı tarihimizde kahramanları hep kendi ellerimizle yada güce yakın olanların elleriyle ya yok etmişiz yada sürgün etmişiz,örneklerimi yok,balaban hasanın...

yazılar

BUGÜN CAN DİYECEĞİM AHMET CAN AVŞAR…..O BİR ÇOCUKTU.!

AŞAĞIDA YAZANLAR HER HABER KANALININ YAZDIĞI RUTİN ŞEYLER,BEN SİZE BUGÜN AHMET CAN AVŞAR I YAKINDAN TANIYAN BİRİSİ OLARAK ANLATACAĞIM,BU ÇOCUK...

yazılar

ÜLKE NEREYE GİDİYOR.!

ADALET,EŞİTLİK,DEVLET,MİLLET KAVRAMLARI NEDEN RAFA KALKIYOR,BİZİ YÖNETENLER NEDEN HER ŞEYİ KENDİ PENCERELERİNDEN DOĞRU GÖRME PEŞİNDELER,HALKIN ÇOĞUNLUĞU ÜLKE BATIYOR DERKEN NEDEN BİR...

yazılar

YERLİ ARAÇ VE TEMENNİMİZ..

Post Views: 44

yazılar

NE SÖYLEDİNİZ, NEDEN YAPTINIZ.?

Post Views: 75

yazılar

ÖZGÜR TÜRK SORUNLARA ÇÖZÜM DİYOR.

Post Views: 65

yazılar

Bir yıldız kaydı bu alemden/Ahmet Ünlü

DEMİREL döneminin A takımında olan döneminde müşteşarlık yapmış,daha sonra başbakanlık başdanışmanı AHMET ÜNLÜ VEFAT ETMİŞTİR.kendisi döneminde zor günler yaşamış firmaların...

yazılar

BÜYÜKANIT VEFAT ETTİ…

Yaşar Büyükanıt neden vef at etti? Türk Silahlı Kuvvetlerinin 25. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt’tan gelen vefat haberi sonrası...

ÇEK VE SENET ÇEK VE SENET
yazılar

SÖZÜN DOĞRUSU/ÇEK VE SENET..

ÇEK VE SENET NE BÜYÜK NİMET.. Hep diyoruz ya çek döndü,senet protesto oldu lanet olsun,bir daha almayacağım,biz bu şekilde gidersek...

Trending

Kangal Yazılım Copyright © 2014 OrionMedyaTv