Connect with us

Gündem

Türkiye’de ‘koranavirüs affı’ gündemde; 100 bin kişiye tahliye yolu açılabilir

on

Türkiye’de koronavirüsün yayılması üzerine ceza infaz sisteminde değişikliğe gidilmesi için daha önce başlatılan ancak rafa kalkan öneri yeniden gündemde. Yaklaşık 100 bine yakın mahkuma tahliye yolu açılabilir.

euronews’in TBMM kaynaklarından aldığı bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyelerinden bu konuda yeni bir çalışma başlatılmasını istedi.

Erdoğan, daha önceki af çalışmasıyla ilgili taslakta, terör saldırısı, terör örgütü üyeliği, uyuşturucu, tecavüz gibi suçlardan ve mükerrer işlenen suçlarda ceza indirimine gidilmesi önerisine karşı çıkınca, bu teklif askıya alınmıştı.

Cezaevlerinin aşırı dolu oluşu ve bu durumun koronavirüsü salgını için ciddi tehdit oluşturması ve Erdoğan’ın talebi üzerine konu tekrar Adalet Bakanlığı’nın gündemine geldi.

Evde infaz ile bazı suçlarda tutuksuz yargılama seçenekleri

Üzerinde çalışılan taslakta, infaz düzenlemesinin kapsamının genişletilerek, özellikle yaşlı ve hasta hükümlüler için evde infaz ile bazı suçlarda tutuksuz yargılama seçeneklerinin ele alındığı bildirildi.

Terör, uyuşturucu, tecavüz gibi suçlardan ve mükerrer işlenen suçlardan mahkum olanların dışındakilere ceza indirimine gidilmesi ve tutuksuz yargılamaya öncelik verilmesi sayesinde 100 bine yakın kişiye cezaevinden çıkma olasılığı doğdu.

Türkiye’de cezaevlerinde 300 bini aşkın tutuklu ve mahkum bulunuyor. Türkiye’de cezaevlerinin doluluk oranı yüzde 20’yi geçmiş durumda.

Koronavirüs salgınının ardından muhalefet partileri, tutuklu ve hükümlü yakınları ile bazı barolar, cezaevlerindeki hijyen koşullarına dikkat çekerek, özellikle hasta ve yaşlı tutukluların tahliyesine dönük düzenleme yapması için daha önce hükümete çağrıda bulunmuştu.

2. Yargı paketi TBMM’de

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda değişikliği öngören 2. Yargı Paketi’ni Meclis Başkanlığına sunduklarını açıkladı. İnfaz düzenlemesiyle alakalı olarak da son aşamaya gelindiğin söyleyen Muş, “Mecliste önümüzdeki hafta diğer siyasi parti gruplarıyla görüşmeler yapacağız. Onlarla görüştükten sonra teklifimizi nihai hale getirip Meclis Başkanlığına sunacağız.” ifadesini kullandı.

Devamını Gör
Yorum Yap

You must be logged in to post a comment Login

Yorumun

Gündem

DEVLET BABA NEREDE…!

on

BİZ DEVLET BABAYI ARIYORUZ VE BULAMIYORUZ.
DEVLET BABA OLSAYDI VİRÜS BU MİLLETE VIZ GELİRDİ.

HEP ONLARMI KAZANACAK BU DÜZENDE ,ARTIK ÖDEMELER DURDURULSUN,GARANTİLER İPTAL EDİLSİN,

ÖDEDİĞİNİZ VERGİLER SİZE YOL SU ELEKTRİK OLARAK SİZE DÖNECEKTİR..!

Bu kelimeyi hatırladınız değilmi,Hani şu simit hesabına geçmeden önceki Devletimizin bize vaadi buydu değilmi,,?Peki devlet babamıza ne olduda vatandaşlarını düşünmek yerine 5 tane otoyol ve elektrik korsanını korur ve düşünür oldu,eğer gerçekten onları korumuyorsan al sana devlet olarak sana asrın fırsatı,tüm elektrik,doğalgaz su ve köprü otoyollarını ücretsizleştir, HATTA GARANTİ GEÇİŞLERİNİ KALDIR,ÜLKELER OLAĞANÜSTÜ DURUM İLANI İLE BUNU HİÇ BİR İTİRAZ OLAMAZ BİLE/kota koy şu kadarı geçmemek kaydı ile de ve milletin yanında olduğunu göster ey devleti yöneten şahsı muhterem,devlet bizimdir,siz sadece bizim seçtiğimiz kıymetli yöneticilerdiniz,lakin ne olduysa bizim seçtiğimizi unuttunuz,bizlerin efendisi olduğunuzu sanmaya başladınız,şimdi taşın altına elinizi koyun tüm şu yukarda söylediklerimizi bu millet için yapın,belki hakkınızda iyi şeyler düşünmeye başlarız,bu millete bir iyilik daha yapın,1 aylık tüm kiraları ev kiralarını iptal edin ,işyeri kiralarınıda 3ay yarıya indirin,evlere 10 kg un,5 kg şeker,5 kg yağ,40 paket makarna 5 pakette süt dağıtın,15 gün ülkenin %25 i sırayla çalışsın,kalanı evlerde kalsın,okullar mutlak tatil olsun,eğer bunları yapmazsanız,neden yapamadığınızı sorgularız,sonra o suriyelilere harcadığınız 40mlyar$ aklımıza gelir ve sizi halk olarak suçlarız,kayıtsız şartsız suriyelilere verdiğiniz 1200 tl de aklımızdan hiç çıkmıyor zaten,birde corona yı yenmek için sadece corona vakalarına bakacak üst düzey hastahaneleri tesbit edin ve duyurun,bu hastaneler sadece covid 19 a yönelsinler, BİRDE DURUM ÇOK VAHİMSE BU TEST KİTLERİNİ EVLERE POSTALAYIN VE HERKES TESTİNİ KENDİ YAPSIN VE HASTA OLANLAR YA EVLERİNDE İZOLE OLSUNLAR YADA CORONA HASTANELERİNE BAŞVURUP TEDAVİYE GİTSİNLER,AMA BİZ BİLİYORUZKİ ÇOGUNLUK EVLERİN DE YA ÖLÜMÜ YADA İYİLEŞMEYİ SEÇECEKTİR,ÇÜNKÜ ÇARE BULUNAMADI,şimdi aşı bulun diye yayın yapıyorsunuz,pişmanmı oldunuz refik saydam hıfsızıhha entstütüsüsünü kapatığınız için,acaba biraz vicdanınız sızladımı acaba,cumhuriyetin yok parayla canı pahasına oluşturduğu bu kurumlara bu kötülükleri yaptığınız için pişman oldunuzmu,sanmıyorum,sayın bakan fahrettin beye muhabir efendim sosyal medyada m.kemal ile alakalı çin devleti böyle demiş deyince sn bakan öcü görmüş gibi yüzü pancar gibi oldu ve şu cevabı verdi,yok kardeşim biz paramızla aldık dedi,hiçte utanmadı türkiye cumhurıyeti bakanı olarak söyledi,üzülerek gördük,yazık,ama hala bu ülkede kartvizitine DERSAADET VEKİLİ yazdıran hödükler mevcut olunca bu iktidar vekilleri,nin niyetini daha ART olduklarını anlıyoruz ve halk olarak not ediyoruz,,,TÜM İKTİDAR VE MUHALEFET VEKİLLERİ BAKANLARI BAŞKANLARI SİZLERİ GÖREVİNİZİ HATIRLAMAYA VE YAPMAYA DAVET EDİYORUZ,HALK BİR BÜTÜNDÜR VE HEPİNİZ BU HALKIN HİZMETKARISINIZ,BUNU AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN BİTTİ DEDİĞİMİZDE HEPİNİZ SAPSADE VATANDAŞLAR OLARAK ADALETİN ÖNÜNDE HESAP VERECEK KONUMDA OLURSUNUZ,,,,,ARTIK ÜLKE İNSANINI DÜŞÜNMEK İÇİN HALA GEÇ DEĞİLDİR..

ÖZGÜR TÜRK…

BU YAZININ TÜM SORUMLULUKLARI TARAFIMA AİTTİR.

Devamını Gör

Gündem

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan koronavirüs salgınına en ağır kaybı veren ülke İtalya oldu. Çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği ülkeden gelen son görüntüler tüyler ürpertti. İNSANLAR SOKAK ORTASINDA CAN VERİYOR 41 bin 35 vakanın görüldüğü ve 3 bin 405 kişinin yaşamını yitirdiği ülkede koronavirüse yakalananlar, sokak ortasında can vermeye başladı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, bir adam yol ortasında yerde hareketsiz bir şekilde yatarken, bir kadının da bankta hayatını kaybettiği görüldü.ÇİN’İ GERİDE BIRAKTILAR İtalya, koronavirüsten ölenler bakımından, virüsün ortaya çıktığı Çin’i geride bıraktı. Çin’de şimdiye kadar 3 bin 249 kişi öldü.

on

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan koronavirüs salgınına en ağır kaybı veren ülke İtalya oldu. Çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği ülkeden gelen son görüntüler tüyler ürpertti.

İNSANLAR SOKAK ORTASINDA CAN VERİYOR

41 bin 35 vakanın görüldüğü ve 3 bin 405 kişinin yaşamını yitirdiği ülkede koronavirüse yakalananlar, sokak ortasında can vermeye başladı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, bir adam yol ortasında yerde hareketsiz bir şekilde yatarken, bir kadının da bankta hayatını kaybettiği görüldü.

ÇİN’İ GERİDE BIRAKTILAR

İtalya, koronavirüsten ölenler bakımından, virüsün ortaya çıktığı Çin’i geride bıraktı. Çin’de şimdiye kadar 3 bin 249 kişi öldü.

Koronavirüsün kontrolden çıktığı İtalya'da insanlar sokak ortasında can vermeye başladı

Devamını Gör

Gündem

Koronavirüsün kontrolden çıktığı İtalya’da insanlar sokak ortasında can vermeye başladı

on

Koronavirüsün kontrolden çıktığı İtalya’da insanlar sokak ortasında can vermeye başladı

37 dakika önce

Koronavirüse en ağır kaybı veren ülke olan İtalya’da salgına yakalananlar sokak ortasında can vermeye başladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan koronavirüs salgınına en ağır kaybı veren ülke İtalya oldu. Çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği ülkeden gelen son görüntüler tüyler ürpertti.

İNSANLAR SOKAK ORTASINDA CAN VERİYOR

41 bin 35 vakanın görüldüğü ve 3 bin 405 kişinin yaşamını yitirdiği ülkede koronavirüse yakalananlar, sokak ortasında can vermeye başladı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, bir adam yol ortasında yerde hareketsiz bir şekilde yatarken, bir kadının da bankta hayatını kaybettiği görüldü.

ÇİN’İ GERİDE BIRAKTILAR

İtalya, koronavirüsten ölenler bakımından, virüsün ortaya çıktığı Çin’i geride bıraktı. Çin’de şimdiye kadar 3 bin 249 kişi öldü.

Koronavirüsün kontrolden çıktığı İtalya'da insanlar sokak ortasında can vermeye başladı


YORUMLAR (1)Son Dakika

Koronavirüste ortalama taburcu olma ve ortalama ölüm süresi belli oldu

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün 3 yeni belirtisi ortaya çıktı Koronavirüse yakalanan Favalli, yaşadıklarını anlattı Anderson Talisca’dan Beşiktaş yönetimine mesaj: Gerekeni yapmaya hazırım

Devamını Gör

Köşe Yazıları

yazılar

SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERLE

SÖZÜN DOĞRUSU EVLİLİK/ EVET GENÇLERİMİZİ AYNEN ÖZGÜR BEYİN DEDĞİ GİBİ BİR EVE KOYARAK ONLARI EVLENMİŞ SAYIYORUZ,BİZ BU TAVSİYELERE KULAK VERECEK...

yazılar

özgür türk sorunlar ve çözümler ile artık you tube de

Post Views: 12

yazılar

SÖZÜN DOĞRUSU / DAYANAMIYORUM BU ADALETSİZLİĞE..! HAYKIRIYORUM..!

Bu kadar insanın ölümüne sebep olan fetonun kancık itleri ve çekirdek kadro denilen şerefsiz soysuz hainler sanki hiç suçları yokmuş...

yazılar

ARINÇ,A KOZMİK ODA KONUSU NİHAYET AÇIKÇA SORULDU..SİZMİ AÇTIRDINIZ..?

Konuk olduğu yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bülent Arınç, “Kozmik Oda’yı siz mi açtırdınız” sorusuna “Hayır, bu külliyen yalandır ve...

#BAŞATIMI/HEZİMETMİ #BAŞATIMI/HEZİMETMİ
yazılar

BAŞARIMI….YOKSA ….?

Barış pınarı harekatı için medyada ,sosyal platformlarda çok şekilde söylemler oldu,peki objektif olarak bakıldığında gerçekten bir tehditole geri adımmı,yoksa bir...

yazılar

MEHMET SİYAM KESİMOĞLU,BAŞIN SAĞOLSUN..

KIRKLARELİ belediyesinin başarılı belediye başkanı annesinin vefaat ı ile sarsıldı,anne melahat kesimoğlu ani vefaati ile tüm kırklarelini yasa boğdu,melahat kesimoğlu...

yazılar

SİBER KAHRAMANLAR….!

Siz görmesenizde onlar çalışıyor,kendilerine gelen mail yoluyla her türlü ihbarı değerlendirip sonuç almak için gerekli hareketi başlatıyorlar,24 saat kesintisiz çalışıyorlar,nerede...

yazılar

BİR BOZKURT DAHA GÖÇ EYLEDİ.

Ülkü Ocakları’nın kurucu genel başkanı Aytekin Yıldırım, hayatını kaybetti. Ülkü Ocakları’nın kurucu genel başkanı Aytekin Yıldırım, bu sabah evinde hayatını...

#KÜRTLERE MUAZZAM PARA VERDİK.. #KÜRTLERE MUAZZAM PARA VERDİK..
yazılar

YPG VE KÜRTLERE MUAZAM PARA VERDİK..OLMADI.

trump, YPG’ye yapılan destekle ilgili, “Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi, donanım verildi” dedi....

#HAMİDİYE ..HERKES SUSAR. #HAMİDİYE ..HERKES SUSAR.
yazılar

SÖZÜN DOĞRUSU / HAMİDİYE DEYİNCE HERKES SUSAR..!

1902 YILINDA ABDÜLHAMİT han tarafından ilk su fabrikası olarak kurulduğundan bu yana İTANBUL AHALİSİNE milli bir su markası olarak hizmet...

Trending

Kangal Yazılım Copyright © 2014 OrionMedyaTv